»Kar pa zadeva silvestrovanja, mislim da če gredo tudi v hotel na silvestrovanje, ljudje, ki se na vhodu kontrolirajo, da se ugotovi, da so cepljeni ali kakor koli in da niso kužni, potem zakaj ne bi imeli tega.«
»Menim, da bi bilo prav, da bi se. Vsaj tako smo počeli v prvi polovici covidne krize v preteklem letu. Prav bi bilo, da bi oživili način komuniciranja, ki smo ga imeli na začetku krize, in bi ukrepe kreirali skupaj.«
»Nikakor pa ne razumemo, da ti ukrepi ne posegajo enako v vse dejavnosti, ki imajo opravka s potrošniki, ampak so ukrepi tokrat doleteli samo trgovino.«
»Skupaj z gosti vstop v novo leto ob penini pričakamo na zunanji terasi hotela.«
»Stroški v trgovini so zaradi tega ukrepa v trgovini večji, najeti bomo morali dodatne varnostnike za upravljanje vrst pred prodajalnami.«
»Zelo zanimivo je, da se v Ljubljani odločamo, da ostaja ognjemet, medtem ko se je večina evropskih prestolnic odločila, da ognjemeta ali kakršnega koli silvestrovanja v mestnih središčih ne bo. Vsekakor je na mestu, da se izogibamo gneče in poskrbimo za varnost.«
»Zanimivo je, da v Ljubljani ostaja ognjemet, medtem ko se je večina evropskih prestolnic odločila, da ognjemeta ali silvestrovanj ne bo.«
»Z enim od svojih palčkov sta se namreč odločila, da bo šviganje po ljubljanskih ulicah na tak način varnejše in zanimivejše.«
»Na silvestrovo ves svet zre proti Sydneyju. Gledajo nas vsako leto in vidijo našo živahnost, našo strast, naš uspeh. Kljub temu, da se spopadamo z nekaterimi varnostnimi izzivi, menim, da moramo svetu pokazati, kako optimistični in pozitivni smo kot država, letos še posebej.«
»Organizatorji smo pod velikim pritiskom, z veliko odgovornostjo. Menim, da je skrajni čas, da tudi vlada svoje napovedi čim prej sporoči.«
»Ne želimo postaviti ljudi v tvegano situacijo, zato smo se odločili, da silvestovanj ne bo.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju